
„Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“
Полезни уроци, усмивки и добро настроение събраха ученици в традиционната инициатива „Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“, която се проведе във Военна академия „Г. С. Раковски“. Събитието се организира за пета поредна година от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР). Гости на инициативата бяха учениците от 5-и клас на 55-о СУ „Петко Каравелов“.
Служители на СДВР представиха демонстрация по обучение на полицейски🐕🦺 кучета и показаха как полицаите работят със своите четириноги партньори. Програмата продължи с разнообразни игри, състезания и занимания за децата.
През учебната година учениците са участвали в Националната програма „Работа на полицията в училищата“, чрез която са придобили знания за личната безопасност и защитата от престъпления. В рамките на програмата служители на СДВР активно обучават децата за безопасно поведение на улицата, в интернет и в училище, както и ги информират за вредите от наркотиците, агресията и противообществените прояви.
„Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“ е традиционна превантивна инициатива на Министерството на вътрешните работи, насочена към учениците и тяхната безопасност по време на лятната ваканция. Инициативата е част от Националната програма „Работа на полицията в училищата“.
Събитието се реализира с партньорството на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) към СО – район „Студентски“ и 55. СУ „Петко Каравелов“.



