
Обработка срещу комари и кърлежи тази вечер
Уважаеми граждани,
Тази вечер (14 май) след полунощ ще бъдат извършени обработки срещу опасни насекоми на обществените тревни площи и междублокови пространства на територията на СО-район „Студентски“. Обработките в изминалите две вечери не се извършиха поради неблагоприятни метеорологични условия.
Обявление за началото на обработката тази нощ ще бъде качено тук в официалната фейсбук страница на районната администрация.
Обработените площи ще бъдат маркирани със съобщение за 24-часова карантина.
Специализираният контрол се осъществява от експерти на Столична регионална здравна инспекция (СРЗИ) и екипи на районната администрация.
Използваните биоциди за обработка са разрешени за употреба от Министерството на здравеопазването.
Извършваните дезинсекция, дезакаризация и дератизация в подлежащите на обработка общински зелени площи са по възлагане на Столична община и се контролира от Дирекция „Зелена система“ и от районните администрации.